Informace - Inovační fond

25. 5. 2022

Hlavní události

  •  V současnosti stále probíhá výzva na Malé projekty (kapitálová náročnost do 7,5 mil. eur) - deadline pro podání projektů je 31.srpna a více informací naleznete zde.
  • Evropská Komise vypíše novou výzvu na Velké projekty (kapitálová náročnost 7,5 mil eur a více) cca ke konci října. Zvláštní pozornost bude věnována této výzvě zejména na představený plán  REPower EU - mimo výrazně zvýšené alokace (3 miliardy EUR) bude zvláštní pozornost věnována projektům zaměřeným na 1) elektrifikaci a aplikaci vodíku v průmyslu; 2) Inovativní a bezemisní výrobu (např. bateriové systémy, elektrolyzéry, součástky pro výrobu zdrojů OZE); a 3) středně-velké pilotní projekty zaměřené na zvláště průlomové technologie (zejména v energetice).  Pokud o této výzvě přemýšlíte, neotálejte s přípravou.
  • ČR a řada dalších států prosazuje zařazení geografické polohy na seznam kritérií při hodnocení udělení dotace projektům. V případě úspěchu by Inovační fond byl spravedlivěji rozdělen mezi všechny státy EU (což se nyní neděje)
  • Komise zveřejnila záznam workshopu pro Velké projekty. Zde najdete best practices, představení jednotlivých hodnotících kritérií a nejčastější chyby v přihláškách.Užitečné odkazy

  • Komise zveřejnila interaktivní webovou stránku s přehledem všech úspěšných projektů, můžete najít zde.
  • V případě nejistoty, zda Váš projekt patří do Inovačního fondu, doporučuji vyplnit tento dotazník. Slouží jako nápověda, zda je Inovační fond tím vhodným nástrojem.

Informace - Inovační fond

Soubory ke stažení

Všechny aktuality