Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony

27. 9. 2022

Evropská komise odsouhlasila dotaci pro české uhelné regiony včetně Karlovarského kraje. Jde o celkovou sumu přes 40 miliard korun. V případě Karlovarského kraje se jedná o avizovaných 6,2 miliardy korun v rámci Fondu spravedlivé transformace.

„Velmi vítáme, že Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony včetně našeho Karlovarského kraje. Znamená to možnost postupné přeměny kraje, přechod na nové zdroje energie, vznik nových pracovních míst, rozvoj vzdělávání, vědy a výzkumu. Jsme připraveni peníze využít na uskutečnění strategických projektů a další záměry z území regionu,“ komentoval oznámení z Bruselu hejtman Petr Kulhánek.

Krajský radní Patrik Pizinger k tomu uvedl:  „Je to skvělá zpráva, kterou jsme dlouho očekávali, každopádně pro náš kraj se tím otevírá velká příležitost podpořit malé a střední podnikání, posílit zaměstnanost a posunout se směrem ke klimaticky neutrální ekonomice.“   Po úvodním zasedání monitorovacího výboru Operačního programu Spravedlivá transformace, které by se mělo uskutečnit 3. listopadu 2022, budou vyhlášeny první výzvy k předkládání projektů.


Evropská komise schválila finance pro uhelné regiony
Všechny aktuality